Časté dotazy

Zde najdete nejčastější otázky týkající se pořízení a používání karty Visa Platinum Paynovatio:

Co je platební karta Visa Platinum Paynovatio?
Je to mezinárodně platná debetní karta Visa úrovně „Platinum“ pro soukromé i firemní použití, která nabízí řadu nadstandardních výhod, které běžné platební karty nemají. Použít ji můžete ve více než 30 milionech obchodů a e-shopů a 2 milionech bankomatů na celém světě, které akceptují karty Visa.
Jak získám platební kartu Visa Platinum Paynovatio?
Platební kartu Visa Platinum Paynovatio získáte snadno a rychle, bez nutnosti u společnosti Paynovatio otevírat účet. Stačí kliknout na tlačítko Objednat kartu na hlavní straně, úspěšně projít registračním formulářem a prokázat svou totožnost některým z nabízených způsobů. Kartu Vám během několika dní zašleme poštou.
Jak a kdy obdržíte kartu Visa Platinum Paynovatio?
Po doručení ověřeného Formuláře totožnosti na adresu společnosti Paynovatio a.s. Vám bude karta zaslána poštou do 7 pracovních dnů. Bude doručena neaktivní, pro její použití se, prosím, přihlaste ke svému kartovému účtu na webu www.payplatinum.eu a kartu aktivujte (více - viz Aktivace a dobití karty).
Jak mohu aktivovat svou kartu Visa Platinum Paynovatio?
Přihlaste se na stránkách www.payplatinum.eu v sekci „Můj účet“ ke svému kartovému účtu. A zde v záložce „Karty“ aktivujte kartu zadáním jejích posledních 4 číslic.
Jak mohou být navýšeny limity mé karty Visa Platinum Paynovatio?
Pokud Vám nebudou stačit standardní limity karty Visa Platinum, kontaktujte nás prostřednictvím Kontaktního formuláře na stránce Kontakt a Vašim potřebám se budeme snažit vyjít vstříc.
Jak získám PIN ke kartě?
U platební karty Visa Platinum Paynovatio si PIN zvolíte sami během aktivace karty na webu www.payplatinum.eu. Pokud PIN zapomenete, kdykoliv si ho zde budete moci znovu změnit, záložka „Karty“ - „Více možností“ - „Změnit PIN“.
Mohu změnit PIN ke kartě?
PIN ke své kartě Visa Platinum Paynovatio můžete v případě potřeby kdykoliv (i opakovaně) změnit zdarma www.payplatinum.eu po přihlášení se ke svému účtu v záložce „Karty“ - „Více možností“ - „Změnit PIN“.
Jak mohu převést peníze na kartu Visa Platinum Paynovatio?

Převod peněz je jednoduchý, můžete si zvolit:
  • bankovní převod (trvá 1 - 2 pracovní dny)
    • číslo účtu: 1000557110/3500 (ING Bank CZ)
    • variabilní symbol: Vaše 10ti místné zákaznické číslo
  • z jiné platební karty Visa nebo Mastercard (on-line) - na www.payplatinum.eu, kde je třeba přihlásit se ke svému účtu a dále postupovat přes záložky „Dobíjení“ a „Platební karta“. Maximální limity převodu peněz na kartu naleznete na webu www.payplatinum.eu v sekci Limity.
Pokud jste peníze převedl(a) na chybný kartový účet
V případě, že jste nám zadal(a) chybné údaje pro převod nebo jste nás informoval(a) o nesprávném převodu déle než 13 měsíců od data, kdy byl proveden, nebudeme Vám tuto částku refundovat, ale uděláme vše pro to, aby Vám nesprávný příjemce tuto částku vrátil. Můžeme Vám naúčtovat přiměřené náklady, které s tímto budou spojeny.

Pokud peníze byly převedeny na Váš účet omylem
Můžeme vrátit plátci peníze, které byly převedeny na Váš kartový účet omylem, nicméně pokud se domníváte, že platba od poskytovatele platebních služeb v EEA nebyla chybou, jsme oprávněni sdělit Vaše osobní údaje poskytovateli platebních služeb, takže s ním můžete být dán(a) do přímého kontaktu. Vyplývá to z naší povinnosti spolupracovat s poskytovateli platebních služeb a sdílet s nimi potřebné informace s cílem vysledovat peníze, které byly poslány nesprávné osobě.
Do jakých částek mohu kartu Visa Platinum Paynovatio používat?
Pro převod peněz na kartu a pro jejich použití placením nebo výběrem hotovosti z bankomatů jsou stanoveny limity, jejichž výši naleznete na www.payplatinum.eu v sekci Limity. Pokud tyto limity nebudou vyhovovat vašim potřebám, kontaktujte nás v sekci Kontakty – budeme se snažit nalézt pro vás řešení.
Jaké jsou poplatky za používání karty Visa Platinum Paynovatio?
Všechny poplatky jsou velmi nízké a placení kartou je bezplatné. Podrobnosti nalezenete na www.payplatinum.eu v sekci Ceník.
Jak získám přístup ke kartovému účtu „Můj účet“ karty Visa Platinum Paynovatio?
Nejprve je třeba provést registraci klienta a požádat o vydání karty na www.payplatinum.eu. Po schválení žádosti a vydání karty je po jejím doručení nutné kartu aktivovat na těchto stránkách. Poté získáte přístup k informacím o kartě, zůstatku nebo historii transakcí.
Jak je možné obnovit zapomenuté přihlašovací údaje k účtu karty Visa Platinum Paynovatio?
Na stránkách www.payplatinum.eu v sekci "Můj účet" a klikněte na "Zapomněli jste heslo".
Jak mám postupovat v případě ztráty nebo odcizení karty Visa Platinum Paynovatio?
Kartu neprodleně zablokujte na webu www.payplatinum.eu. Přihlaste se v sekci "Můj účet". Dále pokračujte do záložky "Karty" – "Více možností" – "Zamknout Kartu". Pokud to z nějakého důvodu není možné, kontaktujte naši nepřetržitou Help Line +420 226 289 340. Hovor bude zpoplatněn podle tarifu telefonního operátora, z jehož sítě budete volat.
Jak postupovat v případě reklamace transakce?
Paynovatio pracuje s informacemi, které získává od tuzemských a zahraničních bank a společností. Ty zajišťují možnost platit kartou Visa Platinum v téměř 40 milionech obchodů, e-shopů a vybírat hotovost ve 2 milionech bankomatů s logem Visa. Výjimečně se může stát, že transakce kartou bude zaúčtována chybně. Společnost Paynovatio přijímá reklamace / stížnosti v podobě reklamačního dopisu následujícími způsoby: písemně na e-mailovou adresu service@paynovatio.eu nebo písemně na adresu sídla společnosti Paynovatio: Smrčkova 2485/4, Libeň, 180 00 Praha 8. Podrobné informace, jak reklamovat transakci, naleznete po přihlášení na webu www.payplatinum.eu v cekci Závazné dokumenty - Reklamační řád.
Jak mohu zkontrolovat disponibilní zůstatek na své kartě Visa Platinum Paynovatio?
Přihlaste se k svému kartovému účtu na internetových stránkách www.payplatinum.eu. Disponibilní zůstatek si zobrazíte pod záložkou „Start“ - „Aktuální zůstatek“.
Kdo je společnost Wirecard United Kingdom & Ireland?
Společnost Wirecard United Kingdom & Ireland (WUKI) je přední světový poskytovatel platebních a dalších služeb se sídlem ve Velké Británii a držitel licence vydavatele elektronických peněz. Pro klienty společnosti Paynovatio zajišťuje vydávání platebních karet Visa Platinum. Více informací naleznete na www.wirecard.com.
Jsou mé peníze v bezpečí?
Peníze, které jste převedl(a) na zúčtovací účet jsou vedeny v režimu „safeguarding“ u ING Bank N. V. v České republice.
Jak mohu zrušit svou kartu Visa Platinum Paynovatio?
Může se stát, že kartu Visa Platinum Paynovatio nebudete moci dostatečně využít. Protože jde o kartu bez závazku, můžete ji zrušit kdykoliv bez výpovědní lhůty. Pouze bude třeba počkat s uzavřením karty 7 pracovních dní, aby byly zúčtovány všechny transakce, které jste s kartou provedli před vypovězením smlouvy. Smlouvu je třeba vypovědět písemně a podepsanou zaslat poštou na adresu společnosti Paynovatio a.s. uvedenou na stránce "Kontakt" nebo doručit osobně do sídla společnosti.

Vaše banka Vám prestižní debetní kartu Visa Platinum nenabídla?
Vyplňte jednoduchý formulář a získáte ji.